Neděle 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Cestovní pojištění se nevztahuje na nemocné lidi

Lidé, kteří odjíždějí na dovolenou s nedoléčenými chorobami, riskují finanční ztráty. Pojišťovny totiž léčebné výlohy spojené s nemocemi, které vznikly ještě před odjezdem do zahraničí, nehradí.

Na nachlazení, nebo nedoléčenou chřipku, s níž lidé odcházejí na dovolenou, se nevztahuje cestovní pojištění. Náklady spojené s ošetřením či hospitalizací si tak musí lidé platit sami. „Snažíme se na to naše zákazníky upozorňovat. Lidé často berou svůj zdravotní stav na lehkou váhu a odjíždějí na dovolenou nemocní, protože cestu nechtějí kvůli ztrátě peněz rušit. Obzvláště v lyžařské sezoně si však neuvědomují, že se pojistná smlouva nevztahuje na nemoci vzniklé ještě v domácím prostředí před odjezdem,“ uvedl Petr Baný, generální ředitel a předseda představenstva Triglav pojišťovny.

Rovněž je potřeba si dávat pozor na starší zranění, které mohou lidem při dovolené komplikovat život. „Výlohy na lékařskou péči nejsou hrazeny v případech, kdy odpovědný lékař cestu do zahraničí nedoporučil, což se vztahuje například na sportovní úrazy utrpěné v minulosti. Také komplikace nedoléčených úrazů jsou z pojištění vyjmuty a nejsou následně kryty,“ doplnil Roman Sznapka, produktový manažer Triglav pojišťovny

Zdroj: Tisková zpráva Triglav

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.