Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Cestovní kancelář Iason končí, klienty v zahraničí nemá

Investice 05.05.2015 | 11:28 0 Komentářů

Důvodem ukončení činnosti jsou ekonomické problémy. Zhruba 350 zákazníků zaplatilo zálohy za letní pobyt, peníze by jim měla vrátit pojišťovna.

Cestovní kancelář Iason končí, klienty v zahraničí nemá

Praha – Cestovní kancelář Iason, která se 25 let specializovala na pobyty v Řecku, dnes z ekonomických důvodů oznámila ukončení své činnosti. Nyní neorganizuje žádný zájezd a nemá klienty v zahraničí. Na 350 zákazníků zaplatilo zálohy za letní pobyt, peníze by jim měla vrátit pojišťovna.

CK Iason veškeré prodeje zastavila k 10. březnu, do 14. března byla pojištěna proti úpadku. Pojištění na další období se jí nepodařilo získat. Na 350 klientů, kteří uhradili zálohy na letošní letní pobyty, mohou uplatnit své nároky u asistenční služby pojišťovny Generali. Limit pojistného plnění by měl být podle majitele cestovní kanceláře dostatečný.

„Od roku 1991 s námi na dovolenou do Řecka každoročně vyjelo několik stovek klientů. Řada z nich opakovaně kvůli destinacím, jako je západní nebo jižní Kréta, které jiné cestovní kanceláře nenabízejí,“ uvedl majitel Iason Nikolaos Hassiotis. Nastalá situace je podle něj vyústěním finančních ztrát spojených s dlouhodobou krizí v Řecku, oslabením koruny a také závislostí kanceláře na včasných platbách od smluvních prodejců.

Cestovní kancelář byla pojištěna na 3,45 milionu korun, což by podle jejího majitele mělo stačit na řádné vypořádání nároků všech klientů, kteří zaplatili zálohové platby na letní pobyty. Kancelář poskytne veškerou součinnost pojišťovně a své klienty již začala kontaktovat s vysvětlením a podrobnými instrukcemi, jakým způsobem u asistenční služby pojišťovny uplatnit nárok na odškodnění.

„Podle prvních informací, které nám poskytl majitel, by celková částka za neuskutečněné zájezdy neměla přesáhnout limit pojistného plnění navržený a sjednaný touto cestovní kanceláří,“ uvedl generální ředitel Generali Štefan Tillinger.“ Jasno však bude až poté, co ověříme veškeré podklady, které nám cestovní kancelář skutečně předá,“ dodal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.