CZK/€ 24.380 +0,14%

CZK/$ 23.706 +0,67%

CZK/£ 28.780 -0,02%

CZK/CHF 25.162 +0,38%

04. 10. 2019

0 komentářů

Čeští zákazníci zatím nezískají odškodnění v aféře Dieselgate

 

Městský soud v Praze rozhodl o odvolání koncernu Volkswagen. Automobilka nemusí prozatím českým zákazníkům v aféře Dieselgate vyplácet odškodnění, které by v součtu převyšovalo půl miliardy korun. Případ se vrací k soudu prvního stupně.  

Odvolací soud rozhodl o zrušení rozsudku obvodního soudu, dle kterého měl koncern vyplatit odškodné ve výši přes půl miliardy korun. Ke zrušení rozsudku došlo z důvodu procesních pochybení prvoinstančního soudu. Navíc automobilka obdržela výzvu týkající se žaloby v češtině, přičemž podle procesních pravidel měla být výzva vyhotovena v němčině, tedy jazyce žalovaného.

Právník sdružení Safe Diesel František Honsa vyjádřil zklamání, že odvolací soud řešil pouze procesní záležitosti, aniž by se vyjádřil k obsahu žaloby. Případ se vrací na počátek a spor se pravděpodobně potáhne delší dobu.

Zdroj: iRozhlas.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Jak se vedlo německému autoprůmyslu?

Zdroj: Pixabay.com Automobilky se v posledních měsících musejí potýkat s řadou problémů a narušením svých obvyklých dodavatelských řetězců. Potíže se nevyhnuly ani věhlasným značkám. Ačkoli se ne všechno podařilo vyřešit, prodeje neznamenají přílišný propad. Některým značkám se dokonce i přes pandemickou krizi dařilo.

Text: Karel Pučelík

14. 01. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.