Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Čeští investoři věří zlatu a ostatním drahým kovům

Investice 16.07.2018 | 10:20 0 Komentářů

Pro Čechy je nejstabilnější alternativní investicí zlato nebo jiné drahé kovy. Takovou investici pro uložení peněz upřednostňuje 48 procent lidí. Po dlouhé odmlce je na druhém místě umění, starožitnosti a kryptoměny. Údaje vyplývají z aktuálního průzkumu agentury NMS Market Research pro společnost Golden Gate mezi tisíci respondenty.

Spořit ano, investice ne

Podle průzkumu polovina Čechů spoří, ale investovat se bojí. Jen pětina dotázaných se vrhá do světa investic. Častěji se nechají světem investic zlákat muži a domácnosti s příjmy nad 40 tisíc korun.

Pro více jak 60 procent dotázaných je důležité, aby investice a úspory byly alespoň zčásti hmatatelné. Pouhá pětina lidí se spokojí pouze s papírovou nebo digitální podobou investic, další pětině na tom nezáleží a nechá si raději poradit.

Do zlata nebo stříbra momentálně investuje kolem 100 tisíc Čechů. Výše investic se pohybuje v desítkách tisíc korun a nad 200 tisíc korun má do drahých kovů uloženo méně než desetina investorů.

Český trh s drahými kovy je stále ještě na svém počátku. Zlato a stříbro se už ale stávají běžnou součástí investičních portfolií českých domácností. A v následujících letech předpokládáme dynamický nárůst zájmu o tento typ investic,“ uvedl předseda představenstva Golden Gate CZ Vladimír Brůna.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.