Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Čeští investoři mohou obchodovat čínské akcie

Společnost Saxo Capital Markets začala nabízet obchodování na burze cenných papírů v Hong Kongu (HKEx).

Saxo Capital Markets, která je dceřinou společností Saxo Bank, umožní českým investorům přístup k jedné z největších burz cenných papírů v Asii, kde je možné obchodovat všechny součásti Hang Seng indexu (HSI) a indexu China Enterprises (HSCEI), a také deriváty CFD (contracts for difference) s přímým přístupem k čínským trhům.

„Hong Kong je důležitým finančním centrem, kde existuje vysoká politická stabilita, vysoké úrovně likvidity a silný bankovní sektor,” řekl Kevin Ashby, předseda a výkonný ředitel (region Asie Pacifik) společnosti Saxo Capital Markets. „Je rovněž dlouho uznáván za vstupní bránu do Číny. Burza HKEx, která se běžně považuje za platformu umožňující zapojení do jedné z nejrychleji rostoucích ekonomik světa, umožňuje investorům kapitalizovat příležitosti zahrnující
významné události, jako například nadcházející olympijské hry v Pekingu.”

Na burze HKEx se obchoduje s více než 1.200 společnostmi, včetně 100 společnostní z vnitrozemské Číny. HSI je jedním z nejznámějších asijských indexů a je často používaný jak měřítko výkonnosti trhů v daném regionu, do HSCEI jsou zase zahrnuty některé největší světové společnosti jako PetroChina, China Mobile, CNOOB nebo Bank of China.

Zdroj: Tisková zpráva Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.