Pátek 22. června. Svátek má Pavla.

Českým milionářům se nikdy dříve nežilo lépe

Investice 11.08.2017 | 15:49 0 Komentářů

Českým milionářům se podle studie Wealth Report uskutečněné J&T Bankou nikdy dříve nežilo lépe. Podle nich se má ale lépe i celá naše společnost.

Dolarových milionářů je v Česku zhruba 28 tisíc. Nejsou to přitom žádní restituenti ani dědicové. „Své peníze si vydělali vlastním přičiněním a dlouhodobým rozvojem svého podnikání,“ říká Alena Tkáčová, ředitelka privátního bankovnictví J&T Banky.

Bohatí investují konzervativně a rozvážně. „Umí jít do rizika, ale jen v ohraničeném rozměru, tedy jen s částí svých peněz,“ přibližuje Petr Sklenář, hlavní ekonom J&T Banky. Nejčastějším investičním nástrojem jsou fondy. Populární jsou i nemovitosti. „Stále častěji si pořizují rekreační domky ve svých oblíbených dovolenkových destinacích – Itálii, Španělsku nebo na chorvatském pobřeží,“ říká Dušan Hladný, ředitel Privátního bankovnictví UniCredit Bank.

Řady boháčů se rozrůstají častěji i o mladé lidi. „Milionářů do 30 let přibývá zhruba čtyřprocentním tempem ročně, těch mezi 30 až 40 lety dokonce dvakrát rychleji. Roli hraje nejen samotné mezigenerační předávání firem, kdy se majetek dostává do rukou druhé generaci podnikatelů. Jen zhruba 40 procent mladých klientů má totiž také majetné rodiče, což zhruba odpovídá podílu firem předaných potomkům. Rychle také roste počet zcela nových mladých milionářů, kteří sami vybudovali úspěšný podnik nebo zaznamenali úspěch na jiném poli,“ vysvětluje Hladný.

„O svých investicích mají větší přehled, často díky masivnímu využívání moderních technologií. Na druhé straně jsou také mnohem netrpělivější, na výnosy či úspěch nechtějí čekat příliš dlouhou dobu. I přesto zbytečně neriskují a nechají si poradit,“ uzavírá bankéř Dušan Hladný.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.