Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Český přístav v Hamburku je k mání, stát hledá nájemce

Investice 29.10.2009 | 11:40 0 Komentářů

Ve hře je 42 tisíc metrů čtverečních, které Československo užívá už od doby první republiky

Praha – Výběrové řízení na nájemce „českého území“ v hamburském přístavu vypsalo ministerstvo dopravy. Na osm let nabízí pozemky a budovy v lokalitách Saalehafen, Moldauhafen a Peutehafen o celkové rozloze zhruba 42 tisíc metrů čtverečních. Zájemci se mohou hlásit do 30. listopadu.
Rozhodujícím kritériem bude výše nabídnutého nájemného. Podle podmínek výběrového řízení musí činit nejméně 118 041 eur ročně (včetně daně z nemovitosti), což v zásadě odpovídá částce dosud placené Českou republikou. Toto kritérium se na výsledku podílí 70 procenty, není tedy jediné.
Třicetiprocentní roli hraje také způsob využití majetku. Stát upřednostní jediného zájemce, který nabídne komplexní využití a postará se kromě údržby a běžných oprav také o případné investice. Využití pozemku nesmí být v rozporu s původním účelem nájmu, tedy přepravou zboží po Labi mezi Hamburkem a Českou republikou.
Zájemce musí mít oprávnění k podnikání v oblasti dopravy a logistiky. Samozřejmostí jsou i další podmínky – nesmí být v insolvenčním řízení, mít nedoplatky na daních nebo být odsouzen za majetkovou trestnou činnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.