Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Český fintech bude spolupracovat s druhou největší švýcarskou bankou

Banky 12.11.2018 | 14:24 0 Komentářů

Brněnský fintechový start-up Gauss Algorthmic uzavřel dohodu o spolupráci s druhou největší švýcarskou bankou Credit Suisse. Gauss Algorithmic se zaměřuje především na vývoj produktů z oblasti kyberbezpečnosti, behaviorální analýzy, digitálního marketingu i dalších oborů v souvislosti s umělou inteligencí.  

„Máme rozsáhlé zkušenosti se zpracováním webových nebo telco dat, ze kterých umíme vytěžit informace použitelné v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví,” uvedl Johnson Darkwah, odborník na big data z Gauss Algorithmic.

Dohoda o spolupráci brněnského fintechu a Credit Suisse byla uzavřena na akceleračním programu Kickstart v Curychu. Detaily dohody podléhají utajení, Credit Suisse ale věnovala pozornost především technologiím spojujícím tzv. big data a umělou inteligenci. „Zaujalo je naše řešení datové integrace interních a externích datových zdrojů a jejich následná analýza s využitím umělé inteligence,” dodal Johnson Darkwah.

Rozhodnutí Credit Suisse o spolupráci s námi tak beru jako ocenění našich zkušeností a výsledků,” vysvětluje Jan Janča, šéf Gauss Algorithmic.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.