Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Česko přichází o zájem turistů. Nejvíc trpí Morava

Investice 17.08.2009 | 10:22 0 Komentářů

Krásy Česka obdivovalo ve 2. čtvrtletí o osm procent turistů méně

Brno – Další zahraniční turisté zmizeli z České republiky. To není scénář filmového hororu, ale slova čísel o cestovním ruchu v letošním druhém čtvrtletí. Zveřejnil je dnes Český statistický úřad.
Podle jeho údajů bylo období od letošního dubna do června nejhorším druhým čtvrtletím za posledních osm let. Turisté si za tři měsíce dopřáli celkem 8,8 milionu noclehů v některém ubytovacím zařízení. Od loňského roku to představuje pokles o 8,6 procenta. U zahraniční klientely byl pokles ještě výraznější – 10, 1 procenta.
Místo kempu raději do lázní
„K mírnému nárůstu přenocování došlo pouze u čtyřhvězdičkových hotelů, a to o 1,3 procenta. Na celkovém poklesu se nejspíš v červnu podílelo i nepříznivé počasí, které srazilo počet přenocování v kempech o 31 procent v porovnání se stejným obdobím loňského roku,“ uvedl úřad ve své zprávě.
To potvrzují i ti, kdo v cestovním ruchu pracují. „Čeští turisté zatím vyhledávali ,krytou‘ zábavu, do kempů se jim moc nechtělo a jejich zájem se obracel i na wellness pobyty. Velký zájem byl ve druhém čtvrtletí o balíčky v nabídce last minute. Lidé zřejmě vyčkávali na to, jaké bude počasí a jaká bude jejich finanční situace,“ uvedl Richard Šipoš z portálu Spa.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.