Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

České vzdělávání neumí pracovat s mladými talenty

Investice 08.07.2011 | 17:43 0 Komentářů

Reportáž z konference Talent v ČR aneb Strategie udržitelnosti, CSR a vzdělávání

Praha – Platforma Byznys pro společnost uspořádala v polovině června ve spolupráci s místopředsedou Senátu Petrem Pithartem konferenci na téma Talent v České republice aneb Strategie udržitelnosti, společenská odpovědnost firem a vzdělávání.
Partery akce byly Skupina ČEZ, Tesco SW a Agentura PubliCon. Nejčastější slova, která na konferenci padala? Minulost, zastarávání, generace, globální, celoživotní, tvořivost.
Školní psycholožka Jana Zapletalová to v úvodu řekla jasně: české školství není na práci s talentem připraveno. Některé kraje nechtějí zpracovávat metodiky, jak s talentovanými dětmi nakládat, existuje malá úroveň součinnosti mezi školami základními, středními a vysokými, učitelé nejsou připraveni pracovat s mimořádně nadanými žáky, školy nejsou dostatečně technicky vybavené a nemají dost peněz. #infobox
Zajímavé jsou v této souvislosti počty mimořádně nadaných dětí, vedených ve školním roce 2009/2010 v jednotlivých krajích. Pro ilustraci uveďme tři z čela seznamu a tři z jeho konce: Praha 316, Jihomoravský kraj 227, Jihočeský kraj 150; Moravskoslezský kraj 21, Karlovarský kraj 19, Liberecký kraj 7.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.