Čtvrtek 04. března. Svátek má Stela.

České pojišťovny vykázaly i v třetím čtvrtletí velmi dobré výsledky

I přes nestabilní situaci na světových trzích předběžně výsledky členů České asociace pojišťoven (ČAP) za třetí čtvrtletí roku 2008 vykazují stabilní růst. Celková částka předepsaného pojistného vzrostla meziročně o 6,2 %.

Předepsané pojistné v segmentu životního pojištění vzrostlo ve třetím čtvrtletí o 6,6 %. Po pozitivním výkyvu ve druhém čtvrtletí roku (+10,5 %) se segment životního pojištění vrací na úroveň růstu srovnatelnou s prvním čtvrtletím letošního roku (+6,7 %). Tahounem růstu je především běžně placené pojistné, které nadále vykazuje meziroční přírůstek přesahující 8 %. Pojišťovnám se dařilo i v oblasti neživotního pojištění. Objem předepsaného pojistného v porovnání s loňským rokem zde vzrostl o 6 %.

„Předběžné výsledky potvrzují, že světová finanční krize se tuzemského pojistného trhu dotýká zatím jen minimálně například v důsledku dočasného pok lesu hodnoty akcií nebo
formou přechodně snížených výnosů u investičního životního pojištění,“ komentuje aktuální situaci Tomáš Síkora, výkonný ředitel České asociace pojišťoven. „V tomto okamžiku by si paradoxně největší potíže mohli způsobit sami klienti, pokud by začali neuváženě rušit své již existující pojistné smlouvy. Především v oblasti životního pojištění, které se uzavírá na delší dobu, mohou klienti vinou předčasného vypovězení smlouvy výrazně prodělat. To platí zejména pro investiční životní pojištění,“ vysvětluje Tomáš Síkora.

Zdroj: Tisková zpráva České asociace pojišťoven (ČAP)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.