Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

České kamióny tankují v zahraničí. Hlavně na Slovensku

Investice 11.05.2010 | 12:27 0 Komentářů

Ti, kdo ještě nezačali tankovat v zahraničí, tak v brzké době hodlají udělat

Praha – Čeští dopravci čím dál více nařizují svým řidičům kamionů, aby naftu do nádrží nekupovali v Čechách, ale v zemích, kde je levnější. ukazuje to to statistika DKV Euro Service, největší evropské servisní společnosti pro dopravce.
„Tankování nafty v ČR v prvním čtvrtletí letošního roku pokleslo u našich zákazníků téměř o 20 procent,“ říká Ondřej Pavlík, výkonný ředitel české pobočky firmy. Podle něho se tak potvrdila prognóza z počátku roku, že dopravci budou nárůst nákladů v důsledku zvýšení DPH a spotřební daně u pohonných hmot řešit logicky – přesunem tankování do zemí, kde je nafta výrazně levnější než v ČR.
Cena nafty v ČR vzrostla od začátku roku v důsledku zvýšení DPH a spotřební daně ale i růstu cen ropy na světových trzích o 14,8 procenta.
K našim pumpám budou kamiony zajíždět ještě méně
Oproti minulým dobám nyní podle DKV značně stoupl počet tankování v tradičně cenově výhodných zemích. Například v Lucembursku (o více než 20 procent a Španělsku o 9 procent). „Největší zájem o tankování naši zákazníci projevili na Slovensku, které se po poměrně výrazném snížení spotřební daně stalo atraktivní „tankovací“ zemí a došlo zde k nárůstu o takřka 130 procent!,“ informuje Pavlík.#infobox

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.