Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

České dráhy nezdraží, chystají další „akční“ slevy

Investice 02.09.2009 | 12:52 0 Komentářů

Z Třince do Prahy pojede v pondělí Pendolino

Praha – Takhle vypadá ta příjemnější stránka současné krize, alespoň z pohledu běžných zákazníků: České dráhy ve středu oznámily, že se nechystají zdražovat. Naopak – prodlouží platnost letních slev až do poloviny prosince a chystají přinejmenším tři další „akční nabídky“.
„Speciální nabídka Léto 2009 se pozitivně projevila v růstu tržeb i zákazníků,“ říká Tomáš Čech, vedoucí oddělení cenotvorby a prodeje Českých drah. Tržby za prvních sedm měsíců letošního roku vzrostly meziročně o 150 milionů korun, tedy zhruba o pět procent. „Největší nárůst jsme zaznamenali právě po zavedení letních slev,“ dodává Čech.
Podle něj dráhy přepraví během letošního léta o zhruba dva miliony cestujících více, než by přepravily bez zavedení této nabídky.
Letní slevy platí dál
Dráhy se proto rozhodly prodloužit letní slevy až do 12. prosince, kdy přestane platit stávající jízdní řád. Konkrétně jde o následující zvýhodnění:#obj_1059 pokračující sleva na síťové jízdenky REGIONet, lze je tedy koupit za 99 korun#obj_1059 jízdenka SONE+ pro osobní a spěšné vlaky bude nadále platit i ve všední dny#obj_1059 nadále jsou k dispozici místenky zdarma pro vlaky SC Pendolino na jižní („brněnské“) větvi, stále však jen v omezeném počtu#obj_1059 ve vlacích SC Pendolino na severní („ostravské“) větvi mohou držitelé In-karet s aplikací Rail plus nakupovat místenku se slevou bez omezení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.