Pondělí 23. listopadu. Svátek má Klement.

České banky jsou v Evropě nejpřipravenější na PSD2

Banky 16.01.2018 | 10:15 0 Komentářů

České banky se mohou pochlubit nejlepší připraveností na evropskou směrnici o platebních službách PSD2. Průzkum společnosti Deloitte také ukázal, že klienti v Česku využívají digitální bankovnictví nejvíce z celé střední a východní Evropy.

Evropská směrnice, která platí ve většina evropských zemí včetně Česka od soboty 13. ledna, například zakazuje příplatky za platbu kartou a zpřístupňuje část údajů o svých klientech třetím stranám.

Z průzkumu vyplynulo, že 42 procent klientů bank ve střední Evropě dává přednost multikanálové či digitální komunikaci. Vyspělejší nabídka digitálních služeb patří k jednomu z pěti hlavních důvodů, proč by klienti změnili poskytovateli finančních služeb. Velké technologické firmy jako Google či Amazon ohrožují banky právě svou schopností zavádět inovativní platební řešení. Mnoho bank proto zvažuje s fintechovými společnostmi spolupráci.

„Neočekává se, že by směrnice PSD2 znamenala okamžitý ‚velký třesk‘ v sektoru finančních služeb. Její tržní dopad bude spíše postupný, nicméně nezvratný. Agilní hráči s ambicí profitovat z možností nabízených PSD2 budou muset investovat do budování důvěry a obecného povědomí klientů o výhodách nových služeb, aby mohli využít nabízené tržní příležitosti,“ řekl ředitel PSD2 programu společnosti Deloitte Central Europe Petr Brich.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.