Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Česká spořitelna spouští první depozitní bankomat a testuje nové modely poboček

Banky Daniel Kuchta 14.07.2008 | 16:15 0 Komentářů

Klienti České spořitelny mohou od 14. července vkládat hotovost do prvního depozitního bankomatu, který je instalován v Obchodním centru nový Smíchov v Praze.

Depozitní bankomat je součástí další novinky ve formě nových samoobslužních zón. Ty budou prezentovat prostory, v nichž klienti mohou provádět základní bankovní transakce bez asistence zaměstnanců banky.

Druhou samoobslužnou zónu dnes otevírá Česká spořitelna v Olomouci na tř. Svobody. Obě samoobslužné zóny budou do konce roku v pilotním provozu. Od pondělí 30. června testuje spořitelna také první bezhotovostní pobočku v Praze – Čestlicích, která se specializuje na odborné poradenství, zejména v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Chápání role poboček se postupně mění, stejně tak jako se mění bankovnictví samotné. Klienti nemají čas čekat v pobočkách, vyžadují rychlé zpracování transakcí a s přibývajícími technologickými možnostmi si většina z nich chce běžné transakce provádět sama. Nenahraditelná role poboček se tedy přesouvá zejména do vysoce kvalitního odborného poradenství“, uvedl Jiří Škorvaga, člen představenstva a náměstek generálního ředitele České spořitelny.

Zdroj: Tisková zpráva České spořitelny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.