Sobota 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Česká spořitelna se stala bankou roku

Banky 12.11.2015 | 22:41 0 Komentářů

14. ročníku ocenění Fincentrum Banka roku přinesl očekávání, ale i překvapení. Nejdůvěrihodnější a zároveň nejlepší bankou roku 2015 se stala Česká spořitelna. Pojišťovnou roku se stala Allianz.

Na druhém místě se umístila UniCredit Bank a nejzajímavějším vítězem se stala i Air Bank, která se umístila na třetím místě. Je to ostatně i poprvé v historii, kdy se nízkonákladová banka dostala do trojice nejlepších bank v zemi. Air Bank také obsadila první místo v žebříčku Online banka roku.

Banka roku
1. Česká spořitelna
2. UniCredit Bank
3. Air Bank

 

Vítězství České spořitelny je do jisté míry podobné jejímu vítězství v roce 2002, kdy její tehdejší šéf Jack Stack začal realizovat zásadní změny. Ostatní velké banky následovaly, lze to tedy interpretovat i jako očekávání systémové změny mezi největšími hráči na trhu. Ostatně to jsme částečně mohli vidět i v roce minulém u ČSOB, která však o svém tahu na branku odbornou porotu letos nepřesvědčila,“ komentoval výsledky předseda organizačního výboru ocenění Petr Stuchlík.

Pojišťovna Allianz se nestala pouze pojišťovnou roku, ale zvítězila i v kategoriích Autopojištění roku 2015 a Životní pojištění roku 2015.

Pojišťovna roku
1. Allianz pojišťovna
2. Uniqa pojišťovna
3. ČSOB pojišťovna

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.