Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Česká spořitelna nabízí nový zajištěný fond

Nový ESPA-ČS zajištěný fond 36 umožňuje podílet se na výnosu akcií z odvětví infrastruktury.

Výnos fondu závisí na vývoji cen 21 akcií z oblasti výstavby či provozu komunikací, dopravních, rozvodných a přenosových sítí a jejich dodavatelů. Fond funguje na principu uzamykání výnosů. Každý rok může dosáhnout zhodnocení 8 %, pokud cena ani jedné z akcií neklesne pod stanovenou bariéru, která bude stanovena ke dni startu fondu (nejvýše může být na úrovni 59,9 %). Každá akcie, která klesne pod bariéru, sníží roční výnos fondu o 2 %, pokud to tedy budou 4 a více akcií, bude roční výnos 0 %.

„V případě ESPA-ČS zajištěného fondu 36 jsme zvolili konstrukci, která propojuje zajištění návratnosti investovaných prostředků s možností podílet se na růstu odvětví infrastruktury. Tento sektor lze z pohledu možných výnosů považovat za jeden z nejperspektivnějších, a to nejen v krátkodobém horizontu,“ uvedl Jan Maňák, ředitel odboru řízení produktů finančních trhů České spořitelny.

Upisovací období fondu trvá od 2.5.2008 do 26.6.2008, doba trvání fondu je pak od 1.7.2008 do 28.6.2008. minimální investice do fondu je 5 000 korun, vstupní poplatek je 1 %, výstupní poplatek po ukončení fondu je nulový, v prvním roce trvání fondu je 5 % a po zbývající dobu trvání 3 %. Fond zajišťuje návratnost investovaných prostředků.

Zdroj: Česká spořitelna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.