Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Česká spořitelna musela stáhnout aplikaci Saifu

Banky 24.08.2018 | 10:15 0 Komentářů

Česká spořitelna musela stáhnout mobilní aplikaci Saifu z internetového obchodu Google Play. Na aplikaci, která slouží pro bezkontaktní platby, má totiž ochrannou známku společnost Paymaster. Ta totiž plánuje spustit svou vlastní službu pro převod tradičních peněz na kryptoměny pod tímto názvem.

„Aplikaci Saifu není v tuto chvíli možné stáhnout z online obchodu Google Play. Hlavním důvodem je shoda názvu aplikace s názvem služby jiného subjektu. Usilujeme o to, aby aplikace pro mobilní platby byla co v nejkratší době umístěna zpět do on-line obchodu Google Play. Všem klientům, kteří si nyní nemohou aplikaci stáhnout, se velice omlouváme,“ řekl Lukáš Kropík z tiskového oddělení České spořitelny.

Saifu spustila Česká spořitelna před čtrnácti dny. Od té doby si ji nainstalovalo zhruba tři tisíce lidí. Česká spořitelna uvažuje o přejmenování aplikaci, aby ji mohli využívat i další klienti. Současní klienti, kteří aplikaci Saifu mají již nainstalovanou, mohou platit bez problémů i nadále.

Společnost Paymaster údajně vyvíjí Saifu jako platební službu pro převod peněz na kryptoměny již déle než dva roky. “Když jsme v Google Play objevili aplikaci Saifu, překvapilo nás to, protože o registraci naší aplikace jsme zažádali jen pár dní nazpět. Protože ze zkušenosti víme, že schválení finanční aplikace může trvat i týdny, přišlo nám to zvláštní. Vzhledem ke globálním ambicím Saifu a vlastnictví ochranné známky pro celý svět jsme museli přistoupit k žádosti o stažení Saifu České spořitelny z nabídky aplikací,” říká Jan Husták, tiskový mluvčí značky Saifu pro Českou republiku. Paymaster

Zdroj: Tisková zpráva Saifu, ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.