Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Česká spořitelna mění sazebník, zdražuje odchozí platby

Investice 04.06.2014 | 09:03 0 Komentářů

Od poloviny srpna klienti mírně ušetří za výběry z bankomatů, zcela zmizí i poplatek za kontokorent.

Česká spořitelna mění sazebník, zdražuje odchozí platby

Praha – Česká spořitelna mění s platností od půlky srpna sazebník. Vedle několika zlevnění připravila pro své klienty i nepříjemné překvapení – podstatně zvyšuje cenu za odchozí platbu. Na změnu jako první upozornil server iDnes.cz.

Elektronicky zadaná platba nyní vyjde na dvě koruny, když směřuje na jiný účet u České spořitelny, nebo na čtyři koruny, když míří do jiné banky v tuzemsku. Od 15. srpna přijdou všechny odchozí platby zadané elektronicky na pět, respektive sedm korun.

„Každoročně investujeme nemalé finanční prostředky do rozvoje našeho internetového bankovnictví. Klientům chceme nabízet nejnovější trendy a zlepšovat kvalitu našich služeb a zároveň také klademe velký důraz na zajištění bezpečnosti internetového bankovnictví, což přináší stále větší náklady,“ zdůvodnil rostoucí cenu odchozí platby pro Aktuálně.cz Marek Pšeničný z tiskového oddělení České spořitelny.

Zdraží také odchozí platba zadaná na pobočce přes sběrný box či prostřednictvím bankéře na telefonu. Jejich cena stoupne z 15 na 20 korun, pokud míří na jiný účet v České spořitelně, a ze 17 na 22 korun, pokud míří do konkurenční banky.

Balíčky proti naštvání

Nebojí se zástupci České spořitelny, že tímto zdražením naštvou své klienty? „Stále mají možnost nastavit si ke svým účtům různé výhodné balíčky, v rámci kterých mohou provádět transakce zdarma či dostávat výpisy z účtu,“ odpovídá Pšeničný.

Klientům nadále zůstává možnost připlatit si za měsíční balíček neomezeného počtu odchozích tuzemských plateb. Jeho cena – dosud 29 korun – se nemění.

Zůstává také dosavadní cena za vedení nejprodávanějšího běžného účtu České spořitelny – 69 korun měsíčně.

Méně za bankomat

Příjemnější změnou je zlevnění výběrů z bankomatů České spořitelny ze šesti na pět korun. Klesne i cena za zadání odchozí platby prostřednictvím bankomatu.

Méně od poloviny srpna zaplatí také klienti, kteří využívají kontokorent, tedy povolené přečerpání účtu. Dnešní cenu 29 korun za měsíc spořitelna od půlky srpna vymaže na nulu.

Naopak si připlatí lidé požadující papírové výpisy z účtu. Nyní jim je spořitelna doručuje za cenu poštovného, od půlky srpna stanoví pevný poplatek 25 korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.