Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Česká spořitelna jako první spouští okamžité platby. Přijdou na 125 korun

Banky 20.11.2018 | 16:47 0 Komentářů

Česká spořitelna je první bankou, která spouští možnost okamžitých plateb v České republice. Až umožní přijímání okamžitých plateb i další banky, bude možné poslat peníze během několika sekund, v noci i o víkendech.

„Jakmile umožní příjem okamžitých plateb další domácí banky, bude Česká spořitelna svým klientům garantovat připsání platby na účty příjemců v těchto bankách v řádu několika sekund, 24 hodin denně a sedm dní v týdnu,“ uvedla Česká spořitelna v tiskové zprávě.

V první testovací fázi jsou okamžité platby nabízeny v rámci Expresní platby, za kterou si Česká spořitelna účtuje 125 korun. Podle vývoje na trhu a postupné implementaci okamžitých plateb ze strany ostatních bank by měla Česká spořitelna ještě během příštího roku zachovat službu zpoplatněnou v současné výši. Banka ale připouští, že by mohla případně ceník upravit.

V tuto chvíli analyzujeme různé varianty nabídky okamžitých plateb pro klienty a jednou z diskutovaných možností je i varianta, že okamžité platby nebudou zpoplatněny žádnými zvláštními poplatky, ale standardně podle stávajícího ceníku pro domácí platby“, říká Filip Hrubý, mluvčí České spořitelny.

Zdroj: Tisková zpráva České spořitelny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.