Neděle 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Česká skupina PPF investuje stovky milionů korun do společnosti MaveriX Oncology

Investice 14.10.2019 | 16:01 0 Komentářů

Česká finanční skupina PPF skrze svojí firmu Sotio investuje 6,5 milionů dolarů (167 milionů korun) do společnosti MaveriX Oncology a získá v ní významný majetkový podíl.

Finanční skupina Petra Kellnera se rozhodla investovat do organizace MaveriX Oncology. Jedná se o americkou firmu, která se specializuje na vývoj nových léku pro nádorová onemocnění. Kellner hodlá do společnosti nalít celkem 138 milionů dolarů. MaveriX Oncology plánuje získat 20 milionů dolarů, aby mohla zahájit klinickou studii svého nového produktu MVX-5005. Sotio se tak stane jedním z hlavních investorů.

MVX-5005 má být testována na pacientech s tak zvaným solidním nádorem. Nejedná se tak o nádory z krevních buněk.

V rámci obchodu je i opce pro Sotio. Ta by měla získat licenci a vývoj přípravku MVX-5005 pro evropský trh. Pakliže bude MVX-5005 úspěšný i v Evropě, PPF je připravena poskytnout americké firmě další finanční injekci ve výši 138 milionů dolarů. Steven Everett, který je generálním ředitelem firmy kontrakt komentoval takto: „Silná podpora ze strany PPF a Sotio nám umožní učinit další významný pokrok ve vývoji naší firmy, která má za cíl rychle přinést nové a zdokonalené možnosti léčby pacientům trpícím rakovinou“.

Zdroj: E15

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.