Neděle 24. října. Svátek má Nina.

Česká republika uspěla ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Státní rozpočet 18.10.2019 | 14:13 0 Komentářů

Stát uspěl u odvolacího soudu v Mnichově ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe. Ten musí zacházet s daňovými pohledávkami ČR jako přednostními. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Před vyhlášením bankrotu společnosti Viktoriagruppe v roce 2014 finanční a celní správa zajistila své daňové pohledávky zástavním právem k nemovitostem v ČR. Insolvenční správce však tyto zástavy zpochybnil. Vrchní zemský soud v Mnichově nyní potvrdil rozsudek soudu první instance, podle kterého nemůže německý soud rozhodovat o zástavách na území ČR zřízených českými správními orgány. Bylo by to v rozporu s principem imunity státu a došlo by tím k narušení výkonu suverénní moci na našem území.

„Tato mezinárodní kauza je velmi komplikovaná, protože samotné insolvenční řízení probíhá v Německu a řídí se německým právem. Viktoriagruppe ale měla majetek a dluhy na daních i v České republice, které se řídí naším právem. Místo vedení zjevně bezúspěšných sporů bychom uvítali, kdyby insolvenční správce efektivně a hospodárně směřoval k ukončení insolvenčního řízení,“ uvedl náměstek ministryně financí Ondřej Landa.

Zdroj: Novinky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.