Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Česká pošta v rámci restrukturalizace zruší 7 000 míst. Lidi nahradí technologie

Investice 27.06.2019 | 13:16 0 Komentářů

Během šesti let chce Česká pošta v rámci své restrukturalizace snížit počet pracovních míst o 7 000 ze stávajících 30 tisíc. Chybějící pracovníky nahradí technologiemi.

Restrukturalizace České pošty bude také znamenat rozdělení podniku na tři samostatné divize a vyjde na zhruba 7,5 miliardy korun. Pošta ji chce částečně financovat prodejem nemovitostí.

Loňský rok pošta uzavřela s provozní ztrátou přesahující miliardu korun. „Pošta je již dlouhodobě ve ztrátě. Pokud bychom nepřikročili k systémovým změnám ve struktuře České pošty, do několika let by Česká pošta přestala existovat,“ řekl Knap. „Pokud bychom nedělali nic, při současných trendech by Česká pošta dosáhla v roce 2022 ztráty přes pět miliard korun,“ dodal finanční ředitel České pošty Roman Schanner.

Podle generálního ředitele České pošty Romana Knapa má restrukturalizace přinést jednodušší a rychlejší fungování služeb, vyšší spolehlivost doručování a pošty bez front. Podnik se chce do roku 2021 vrátit k zisku v řádu desítek milionů korun a zvýšit tržby o desetinu ze stávajících 18,8 miliardy korun.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.