Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Česká pojišťovna zdražuje staré pojistky až o 100 %

Investice 21.09.2011 | 07:28 0 Komentářů

Automatické zdražení se týká pojistek staveb uzavřených před 15 až 17 lety

Praha – Největší tuzemská pojišťovna, Česká pojišťovna (ČP), zdražuje tisícům lidí až o 100 procent pojistky staveb uzavřené před mnoha lety.
Podle informací středečního Práva tak činí u klientů, kteří si sami už dříve ze své vlastní iniciativy smlouvy neaktualizovali, tedy nezvedalo se jim nejen pojistné, ale ani limity plnění.
Automatické zdražení se podle listu týká pojistek staveb uzavřených u ČP před 15 až 17 lety. Dotčeným klientům rozeslala dopis oznamující úpravu pojistné smlouvy s tím, že výslovně označuje smlouvu za unikátní. Slibuje, že díky ní ČP „zaplatí tolik, aby bylo možné napravit škody způsobené povodní, záplavou, vichřicí, krupobitím či požárem, a vy jste si mohli váš dům znovu opravit“.
Deník upozornil, že jde o slib, a nikoliv závazné, jednoznačně uvedené nové parametry pojištění ke konkrétnímu klientovi. O konkrétním limitu plnění ČP v oznámení o úpravě pojistné smlouvy nepíše. To podle listu nasvědčuje tomu, že se jedná pouze o zdražení letité pojistky stavby, nikoliv však o skutečnou aktualizaci smlouvy se vším všudy, tedy zároveň také zejména navýšení pojistného limitu, které je po takové době rozhodně nutné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.