Středa 30. září. Svátek má Jeroným.

Česká pojišťovna propustí 200 zaměstnanců

Českou pojišťovnu se pustila do snižování počtu zaměstanců. Do konce roku dostane výpověď zhruba 200 pracovníků pražské centrály, informuje dnešní E15. Česká pojišťovna bojuje s klesajícím ziskem a zmešujícím se tržním podílem. Personální reorganizace by měla být jedna z věcí, která pomůže pojišťovně k lepším číslům.

Nové vedení České pojišťovny s čele s Pavlem Řehákem započalo s celou řadou změn, které mají vést k větší efektivitě fungování společnosti a mají zamezit dalšímu poklesu tržního podílu společnosti. Kromě změn v produktové nabídce a distribuční síti přistoupila ČP také zúžení počtu pracovníků na pražské centrále. „Součástí je i řada organizačních změn, kdy se některé útvary centralizují, jiné nové vznikají a některé zeštíhlují. Zásadní reorganizace se v posledním kvartálu roku 2010 dotkla hlavně zaměstnanců centrály v Praze, kde odešly necelé dvě stovky zaměstnanců,“ říká Tomáš Zavoral, tiskový mluvčí České pojišťovny. 

„Zatímco jsme se na jedné straně s některými zaměstnanci museli bohužel rozloučit, některé útvary posilujeme, takže celkový počet zaměstnanců se ke konci roku nemusí příliš lišit od stavu na konci září. Navíc řada zaměstnanců centrály, kterých se reorganizace přímo dotkla, fyzicky pojišťovnu opouští až na konci ledna či února,“ dodal Tomáš Zavoral.

V ČP na konci září pracovalo 3972 lidí. Podobně velká pojišťovna Kooperativa má nyní podle mluvčího Marka Vícha 3800 zaměstnanců, což je s pojišťovnou srovnatelné. „My ale jako jedni z mála máme zhruba tisícovku našich obchodních zástupců v zaměstnaneckém poměru,“ upozornil Vích.

Výnosy České pojišťovny činily na konci letošního 3. čtvrtletí 27 miliard korun, což je o necelé 2 miliardy méně, než ve stejném období loňského roku. Čistý zisk společnosti klesl z 4,8 miliardy korun na 3,6 miliardy korun.

Zdroj: E15 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.