Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Česká pojišťovna: Máme se bát pátku 13?

V březnu nás čeká již druhý pátek 13. v tomto roce. Ačkoliv většina lidí na pověry věří, statistiky České pojišťovny mluví jasně – pátky 13. jsou z hlediska počtu škod podprůměrné.

Už jen spojení pátek 13. vyvolává v lidech zbytečné obavy, jde přitom o den, který je z hlediska četnosti nehod klientů pod průměrem. Například v loňském roce klienti ČP nahlásili v průměru kolem 500 úrazů denně. V pátek 13. června jich bylo hlášeno 393. Pod průměrem jsou také škody na majetku, dopravní nehody nebo odpovědnostní škody. Jediným druhem škody, která se vyskytuje v pátek 13. nadprůměrně, jsou škody vodovodní, kterými jsou vytopené domácnosti, prasklé vodovodní roury a podobně,“ uvádí vrchní ředitel odboru likvidace pojistných událostí ČP Marek Orawski.

V kontrastu s obecně zažitými pověrami stojí statistiky v oblasti dopravních nehod. Denně se v průměru stane 684 dopravních nehod – letos v pátek 13. února to bylo 639, v jediný loňský pátek 13. 6. to bylo dokonce jen 610. Ani útoky zlodějů a lupičů nehrozí častěji, než jindy, možná z obavy, že by jim to ve „smolný“ den nemuselo vyjít.

Více o pátku 13. z pohledu statistik České pojišťovny se dočtete v její tiskové zprávě.

Zdroj:  Česká pojišťovna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.