Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Česká pojišťovna má nového šéfa, přichází ze Slovenska

Investice 13.03.2015 | 10:25 0 Komentářů

Marek Jankovič dosud vedl slovenskou část pojišťovny Allianz.

Česká pojišťovna má nového šéfa, přichází ze Slovenska

Praha – Největší tuzemská pojišťovna má nového šéfa. Českou pojišťovnu od června povede v roli předsedy představenstva a generálního ředitele Marek Jankovič (49 let), který dosud vedl slovenskou část pojišťovny Allianz. Ve funkci nahradí Jaroslava Mlynáře, který skončil v září 2014.

Marek Jankovič vystudoval Slovenskou technickou univerzitu. Svou kariéru v pojišťovnictví začal v roce 1991 ve Slovenské pojišťovně. Od roku 1998 působil v Pojišťovně AIG Slovakia a od roku 2001 zastával vrcholné manažerské pozice v Allianz-Slovenské pojišťovně, kde byl v roce 2010 jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem.

V letech 2003 až 2005 a 2011 až 2014 působil rovněž ve funkci prezidenta Slovenské asociace pojišťoven.

„Marek je velmi zkušený manažer, který s sebou přináší rozsáhlé know-how a hluboké znalosti z oblasti pojišťovnictví. Jsem přesvědčen, že s podporou našich manažerů, zaměstnanců a expertů bude zárukou dalšího úspěšného rozvoje firmy, “ říká Luciano Cirinà, generální ředitel Generali CEE holdingu a předseda představenstva České pojišťovny.

Česká pojišťovna je největší tuzemskou pojišťovnou s tržním podílem 23,9 procenta. Spravuje na osm milionů pojistných smluv. Je součástí skupiny Generali, jednoho z největších poskytovatelů pojištění v Evropě a největší evropské životní pojišťovny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.