Neděle 16. května. Svátek má Přemysl.

Česká MTV má zpoždění, začne nejdříve na podzim

Investice 23.03.2009 | 18:44 0 Komentářů

Vlastník TV Nova musí šetřit

Praha – Start české verze hudební televize MTV je nejistý. Společnost Central European Media Enterprises (CME), která na její provozování vloni získala práva, pozastavila nábor zaměstnanců nové stanice. Prostřednictvím webu www.mtv.cz sice nadále běží alespoň konkurz na moderátory, kdy zájemci mohou posílat svá ukázková videa, podle dobře informovaných zdrojů blízkých CME je to však jen „zástěrka“.
Podle původních plánů měla česká MTV zahájit vysílání v těchto dnech, tedy na konci prvního čtvrtletí. V záloze zůstával i termín spuštění ve druhém čtvrtletí. Zdroje deníku Aktuálně.cz, které si nepřály být jmenovány, však nyní hovoří o spuštění nejdříve v září nebo říjnu letošního roku. Vyloučen ale není ani pozdější termín včetně příštího roku. Důvodem je současná ekonomická recese.
Odklad ale může přijít CME draho. V licenční smlouvě se totiž zavázala spustit českou MTV během prvního pololetí. „Ten závazek vycházel z loňské situace, kdy o finanční krizi ještě nikdo netušil. Teď ale CME hledá možnost, jak termín posunout. A nejraději by se z toho vyvlékli úplně,“ říká jeden ze zdrojů, podrobně obeznámený se situací.
Pokud vůbec CME českou MTV spustí, půjde oproti plánu pravděpodobně jen o převzaté mezinárodní vysílání s dabingem nebo titulky. Na vlastní české pořady zatím nebude mít peníze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.