Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Česká kvalita je v prodejnách Penny i nadále z ciziny

Investice 15.02.2012 | 17:30 0 Komentářů

Špatně označené jsou prsní řízky, zavináče a sýr Maratonec

Brno – I nadále prodává společnost Penny Market ve svých obchodech pod označením Česká kvalita výrobky zahraničního původu. Na problém přitom kontroloři upozornili už koncem minulého týdne a nařídili výrobky přeznačit.
„Při namátkových kontrolách provozoven se ukázalo, že centrála neinformovala kontrolované provozovny o uloženém opatření, a klamavě označené výrobky tak byly stále nabízeny spotřebitelům,“ uvedl mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Michal Spáčil.
Pokuta bude větší
Penny Marketu proto inspekce prodloužila o jeden den lhůtu pro přeznačení výrobků. To se ale následně s velkou pravděpodobností promítne ve výši uložené pokuty. „Nesplnění uložené povinnosti provozovatelem potravinářského podniku je vážným porušením právních norem a bude zohledněno v následném správním řízení,“ vysvětlil Spáčil.
Klamavě označené výrobky našla SZPI minulý týden v prodejně v Českých Budějovicích a následně uložila prodejci kontrolu a případné přeznačení zboží ve všech svých provozovnách. Špatné označení se podle Spáčila týkalo mražených kuřecích prsních řízků a Fishi zavináčů z Polska a sýru Maratonec s vlákninou ze Slovenska.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.