Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Antivirová firma AVG vloni téměř zdvojnásobila zisk

Investice 07.03.2012 | 09:35 0 Komentářů

Firmě AVG, která v únoru vstoupila na newyorskou burzu, se vloni dařilo

Praha – Čistý zisk českého výrobce antivirových programů AVG Technologies loni stoupl zhruba o tři čtvrtiny na více než 100 milionů dolarů (téměř dvě miliardy Kč). V samotném čtvrtém čtvrtletí však prudce klesl na zhruba 0,8 milionu dolarů z více než deseti milionů před rokem. Vyplývá to z údajů, které firma zveřejnila na svých internetových stránkách.
Za poklesem čtvrtletního zisku podle společnosti stály například investice do nových produktů a kroky k posílení dlouhodobého růstu.
Tržby AVG ve čtvrtletí stouply téměř o 30 procent na 74 milionů dolarů a v celém loňském roce o čtvrtinu na 272 milionů dolarů. V letošním prvním čtvrtletí očekává firma čistý zisk čtyři až pět milionů dolarů při tržbách 76 až 78 milionů dolarů. V celém letošním roce počítá se ziskem 30 až 33 milionů dolarů a tržbami 317 až 325 milionů dolarů.
Akcie prodávají v New Yorku
AVG minulý měsíc vstoupila na newyorskou burzu. V primární nabídce (IPO) firma spolu se svými akcionáři prodala osm milionů akcií, jejichž cenu stanovila na 16 dolarů za kus, což podnik ohodnotilo na zhruba 870 milionu dolarů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.