Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Češi ztrácí zájem o kreditky

Banky 09.07.2019 | 15:54 1 Komentář

Kreditní karty Češi využívají stále méně pro získání půjček. Celkově počet vydaných kreditních karet klesá.

Důležitou roli hraje určitě tradice. Kreditní karty v České republice nemají tak silné místo na trhu jako v jiných, převážně západních zemích,“ upozorňuje Marcel Gajdoš, šéf Visa pro ČR a Slovensko.

Česká republika není zemí, kde by kreditky byly propagovaným produktem,“ uvádí ředitel Sdružení pro bankovní karty Roman Kotlán. Potvrzují to čísla o úvěrech, které si Češi vzali skrze kreditní karty.

Objem půjček prostřednictvím kreditních karet byl v květnu 17,9 miliardy korun, což je nejméně od srpna 2010. Objem půjček v meziročním srovnání klesl o téměř dvě miliardy korun. Od rekordu v červnu 2015, která dosáhla 29 miliard, je to propad o více než jedenáct miliard korun.

Zdroj: E15.cz

Jeden komentář: “Češi ztrácí zájem o kreditky”

  1. Šenolt napsal:

    Jak se píše v článku, kreditky nejsou tradiční produkt a pokud ho banky nepodporují, pak se tolik neprodává a nepoužívá.
    Banky kreditky přestaly podporovat cca v roce 2011-2012, kdy se v největší míře vrhly na konsolidaci úvěrů (2012 do toho šlápla ČS jako největší poskytovatel půjček v té době).
    Článek obsahuje drobnou nepřesnost – deklarovaný objem půjček je brán ze statistik ČNB, kam reportují jen banky a právě v červnu 2015 se stal Cetelem bankou a tím skokově vzrostl objem. Když se zahrne celý trh zpětně (tj včetně Cetelem, Homecredit a ESSOX) pak maximum bylo někdy v tom roce 2012 kolem 32-4 mld.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.