Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Češi vidí příští rok optimisticky. Věří, že bude stejně nebo líp

Nazdory negativním výhledům a ne zrovna příznivým ekonomickým zprávám, nevidí Češi příští rok zas tak černě.

Průzkum společnosti MasterCard ukázal, že 36 procent dotázaných věří, že jejich ekonomická situace zůstane stejná a 26 procent dokonce předpokládá, že se situace zlepší. Pesimisticky vidí příští rok 29 procent, z toho 20 procent očekává jen mírné zhoršení a 9 procent o hodně horší ekonomickou situaci než v roce 2011.

"Letošní průzkum společnosti MasterCard prokázal, že většina domácností stále smýšlí o své finanční budoucnosti pozitivně. A to i přes nepřízeň současné celoglobální finanční krize. Téměř třetina, 26 % dotázaných si myslí, že bude jejich finanční situace za rok lepší než dnes. Dalších 36 % se domnívá, že na tom budou stejně jako v letošním roce,“ říká Pavel Javorský, obchodní ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku.

Nejoptimističtější očekávání mají lidé ve věku od 18 – 29 let, lidé se středoškolským vzděláním a lidé s měsíčním příjmem nad 30 000 Kč. „Průzkum MasterIndex ukázal jeden zajímavý fakt. Čeští muži totiž smýšlejí o své finanční situaci pozitivněji než české ženy. Celých 67 % mužů se domnívá, že finanční situace bude stejná nebo lepší, kdežto ženy si to myslí pouze v 56 %,“ dodává Pavel Javorský.

 

Zdroj: Tisková zpráva MasterCard

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.