CZK/€ 24.650 -0,04%

CZK/$ 23.135 +0,57%

CZK/£ 28.902 +0,49%

CZK/CHF 24.004 +0,57%

23. 01. 2008

0 komentářů

Češi stále vycházejí s příjmem obtížně

 


 

Víc než polovina českých domácností má problém vyjít se svými současnými příjmy. Těmto potížím čelí hlavně lidé se základním vzděláním.

Obtížně se svým příjmem vycházejí například dělníci, nezaměstnaní nebo ženy na mateřské dovolené. Vyplývá to z výsledků šetření Centra pro výzkum veřejného mínění.

S potížemi se svými příjmy žije 58 procent domácností, zatímco 36 procentům to přijde snadné. Téměř dvě třetiny lidí nevnímají svou domácnost ani jako bohatou, ani chudou.

Za chudou ji označilo 28 procent lidí, naopak za bohatou jen každý dvacátý dotázaný. V porovnání s předchozími roky (šetření se prování od roku 2002, respektive 2004) nelze pozorovat žádné zlepšení ani zhoršení vnímání vlastní finanční situace.

O chudobě své domácnosti podle CVVM hovoří hlavně lidé s nižším vzděláním, lidé nad 60 let, nezaměstnaní, ženy na mateřské dovolené, nepracující důchodci a dělníci.

REKLAMA

O bohaté domácnosti mluví více lidé do 45 let, vysokoškoláci a lidé samostatně výdělečně činní. Pocit chudé domácnosti mají hlavně lidé, kteří tvrdí, že jejich životní úroveň je špatná.

Jen zhruba šest procent lidí má problém uspokojovat ze svých příjmů běžné životní potřeby, jako je například jídlo nebo oblečení. Jde hlavně o nezaměstnané, lidi se základním vzděláním nebo nekvalifikované dělníky. Uspokojovat své koníčky a zájmy může více než polovina domácností.

Celý článek najdete zde

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.