Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Češi si nosí práci domů víc než jinde v Evropě, říká průzkum

Investice 05.06.2014 | 10:15 0 Komentářů

Pro většinu dotázaných je hlavním důvodem to, že mají moc práce. Téměř pětina Čechů uvedla, že v kanceláři nemají klid na práci.

Češi si nosí práci domů víc než jinde v Evropě, říká průzkum

Praha – Češi v malých a středních firmách pracují mimo svou pracovní dobu více, než je tomu v ostatních evropských zemích. Zatímco v tuzemsku si „nosí práci domů“ 70 procent zaměstnanců, v Evropě je to o deset procentních bodů méně.

Vyplývá to z průzkumu společnosti Microsoft ve 13 evropských zemích. V Česku se jej zúčastnilo 500 českých podniků s maximálním počtem 250 zaměstnanců.

Pro většinu dotázaných je hlavním důvodem to, že mají moc práce. Téměř pětina Čechů uvedla, že v kanceláři nemají klid na práci, v jiných zemích to je jen osm procent. Více než polovina pracovníků přitom potřebuje mobilní technologie, aby svou práci lépe zvládli.

„Na dotaz, kde jsou nejefektivnější, uvedla jen necelá třetina pracovníků kancelář. Řada lidí se lépe soustředí či vymýšlí nové věci například doma, na setkáních se zákazníky nebo těsně před spaním. Zaujalo mě, že téměř třetina Čechů využívá cestu do práce, to je nejvyšší číslo ze všech zúčastněných zemí,“ uvedl ředitel pro malé a střední podniky, Microsoftu Martin Tolar.

Zhruba tři čtvrtiny lidí v českých malých a středních firmách by uvítaly zavedení technologií, které umožňují vzdálený přístup k dokumentům respektive spolupráci s kolegy na dálku, 63 procent pak práci z domova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.