Pátek 15. února. Svátek má Jiřina.

Češi raději kupují investiční šperky, než diamantové dárky na Valentýna

14.02.2018 | 16:20 0 Komentářů

Nejen na Valentýna si přeje dostat luxusní šperk snad každá žena. Jenže 14. února daruje diamanty jen 17 procent Čechů a 23 procent Slováků. Slováci za diamantový šperk utratí v průměru 10 500 korun, Češi jen 7 800 korun. Ačkoli mnohé nechává svatý Valentýn chladnými, někteří si na dárky i půjčí. Zhruba čtvrtina (24 %) našich sousedů je ochotná se kvůli nákupu luxusního šperku za účelem daru i zadlužit. Data vyplývají z průzkumu českého klenotnictví ALO diamonds.

Pokud porovnáme Čechy a Slováky, ohledně nákupů klenotů na Valentýna jasně vedou Slováci, a to jak nakoupeným množstvím, tak i jejich průměrnou cenou. Češi jsou ale ochotni vložit o trochu více peněz do investičních šperků,“ uvádí Alojz Ryšavý, klenotník a majitel ALO diamonds.

V Americe šperky na Valentýna frčí

Podle International Diamond Exchange se svátek svatého Valentýna podílí na ročních tržbách amerických prodejců klenotů téměř osmi procenty. Větší podíl mají jen Vánoce (24 %) a Den matek (8,2 %).

Letos ale nebudou pravděpodobně tržby tak vysoké. Podle agentury Reuters letošní svátek svatého Valentýna výrazně ovlivní kampaň Me Too, která upozorňuje na sexuální obtěžování na pracovišti.

Zdroj: Tisková zpráva ALO diamonds

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.