Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Češi objevují Rakousko. Krize je drží blízko domova

Investice 23.03.2010 | 10:09 0 Komentářů

Češi neomezují v krizi cestování, jen nejezdí tak daleko.

Praha – Když má Čech hlouběji do kapsy, dovolené se sice nevzdá, ale raději zapomene na exotické destinace a nevzdaluje se příliš daleko od hranic republiky. Že Češi ke svým dovoleným přistupují v krizi tímto způsobem, potvrzují nejnovější čísla o turistickém ruchu v Rakousku, které zveřejnil statistický úřad Statistik Österreich.
Podle těchto dat totiž v loňském roce navštívilo jihozápadní sousedy nejen více Čechů (jejich počet stoupl o 6,3 procenta), ale na dovolené tam také strávili více času. V rakouských hotele,ch totiž strávili o 9,9 procenta více nocí než v předcházejícím roce.
„Důvody nárůstu počtu českých turistů do Rakouska jsou podle našeho názoru jasné. Někteří Češi šetřili na vzdálenějších, a tím i finančně náročnějších destinacích ve středomoří, a vyměnili je za blízké Rakousko,“ poznamenal k údajům Tomio Okamura z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.
Jaro patří hlavně Evropě
Příliš daleko za hranice a rozhodně ne mimo kontinent se Češi nebudou pouštět ani při svých jarních cestách. Podle zkušeností cestovních kanceláří jsou na jaře nejpopulárnější kratší výlety po Evropě. Ať už jde o poznávací zájezdy po Francii, Itálii nebo Německu, či o takzvané „eurovíkendy“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.