Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Češi mohou spořit průměrně kolem 2 600 korun měsíčně

Podle průzkumu GE Money Bank může většina Čechů po zaplacení pravidelných výdajů ušetřit několik tisíc korun měsíčně. Mladí lidé a muži jsou na tom obecně nejlépe.

Průměrně mohou Češi ušetřit měsíčně 2 675 korun, přičemž muži mohou ušetřit 3 375 korun a ženy 1975 korun. Průměrná suma u těch, kteří už spoří, nebo investují, je 3 525 korun. Podle průzkumu GE Money jsou na tom Češi ještě vcelku dobře, v Maďarsku a Polsku nezbývají téměř polovině obyvatel na konci měsíce téměř žádné peníze. Nejlépe jsou na tom rusové, kteří mají k dispozici průměrně 6 075 korun měsíčně.

„Průzkum ukazuje, že většina lidí disponuje volnou finanční hotovostí, kterou může zhodnocovat. Často ale volí nesprávnou cestu a nechávají své peníze ležet na běžném účtu.“ uvedla Monika Kubovcová, manažerka produktů retailového bankovnictví GE Money Bank. „Co se týká efektivity spoření, mají Češi v dnešní době velký prostor ke zlepšení. Kdyby více využívali spořicí účty, termínované vklady a chráněné podílové fondy, zvyšovali by svoje úspory mnohem rychleji a přitom bez rizika,“ dodává Monika Kubovcová.

Průzkum GE Money Bank proběhl mezi respondenty v České republice, Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Lotyšsku a Rusku, na representativním vzorku dospělé populace jednotlivých zemí. Průzkum pro GE Money provedla společnost TNS AISA.

Kolik penz můžeme měsíčně investovat podle věku a pohlaví

Zdroj: Tisková zpráva GE Money Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.