Pátek 16. dubna. Svátek má Irena.

Češi loni poprvé v historii uskutečnili kartami více než miliardu plateb

Banky 22.02.2019 | 13:18 0 Komentářů

Češi v loňském roce poprvé v historii provedli platebními kartami více než jednu miliardu plateb. Celkem svými kartami zaplatili téměř 700 miliard korun. Téměř 70 procent z celkového objemu bylo uhrazeno bezkontaktně. Vyplývá to z údajů Sdružení pro bankovní karty, které získal deník E15.

Češi se v bezkontaktním placení drží na špici. V loňském roce provedli 852,8 milionů plateb, o rok dříve to přitom bylo 637,7 milionu. „Češi patří mezi světovou špičku ve využívání bezkontaktních karet,“ říká Marcel Gajdoš, regionální manažer platební společnosti Visa pro Česko a Slovensko.

V minulém roce bylo vydáno 11,8 milionu platebních karet, z toho bylo 94 procent bezkontaktních „V současnosti je už těžké najít kartu, která by nebyla bezkontaktní,“ uvedl šéf Mastercardu pro Českou republiku a Slovensko Miroslav Lukeš.

Na trhu převládají bezkontaktní karty i proto, že banky již vydávají pouze ty bezkontaktní. Češi si bezkontaktní karty oblíbili, protože je placení v obchodech snadnější. „Je to pohodlnější, rychlejší a bezpečnější,“ dodává Miroslav Lukeš.

Rychlost si pochvalují i obchodníci. „Okolo devadesáti procent terminálů přijímalo loni bezkontaktní karty. Očekáváme, že letos bychom měli dosáhnout úrovně sta procent,“ dodává Marcel Gajdoš.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.