Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Češi kupují luxusní švédské postele nejvíc na světě

Investice 19.10.2011 | 13:10 0 Komentářů

Ručně vyráběných postelí za statisíce se v Česku prodalo nejvíc na světě

Praha – Češi si zřejmě potrpí na luxusní poležení. Rozhodně ale mají nejvíc na světě rádi švédské postele značky Hästens. V pražské prodejně této značky se totiž prodalo více postelí než kdekoliv jinde na světě.
„Porazit takovou konkurenci, jakou jsou obchody v Los Angeles, New Yorku a Londýně, je pro nás velkou ctí. Ukazuje se, že dobrá marketingová práce se vyplatí i na tak malém trhu, jakým Česká republika je. A že díky ní můžeme ve světovém měřítku uspět v silné konkurenci,“ uvedl její majitel Karel Vagner.
Ocenění dostal obchod za 500 prodaných postelí, z toho 250 až 300 v loňském roce. Při davech, které jinak proudí řetězci s levným nábytkem to může vypadat jako malé číslo, ale je třeba vzít v úvahu cenu, kterou za lůžko švédské značky zaplatíte.
Cena ručně vyráběné luxusní postele z přírodních materiálů se nepočítá na desítky tisíc. Cena za dvojlůžko z Hästens začíná na 115 tisících, několik lidí v Česku už si ale koupilo i lože za půldruhého milionu, což je hodnota menšího bytu v některém z větších českých měst.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.