Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Češi jsou letos ohledně svých financí pozitivnější než tomu bylo vloni

Investice 02.01.2015 | 08:30 0 Komentářů

Počet Čechů, kteří předpokládají, že se v roce 2015 budou mít hůře klesl oproti loňsku o 6 procent na 17 procent. Za finančně bezvýchodnou označilo svou situaci 5 procent Čechů, tedy o 2 procenta méně než v roce loňském. Zvyšuje se tedy počet lidí, kteří vidí tento rok z pohledu svých financí velmi pozitivně.

Průzkum společnosti Partners dále ukázal, že 44 procent Čechů hodlá letos šetřit. „Z údajů o vkladech v bankách či penzijních fondech to vypadá, že jsme ve spoření mistři, ale řada domácností nemá ani základní rezervu. Proto doufám, že jim toto předsevzetí vydrží,“ uvedl analytik Partners Aleš Tůma.

Žádného zdražení se neobává pětina oslovených. Ze zdražení potravin má obavy 56 procent lidí a energií 40 procent lidí. „Obavy z cenové inflace mírní propad cen ropy. Komentáře ve smyslu, že hrozí ‚zlá‘ deflace a Česká národní banka by měla při trvalejším poklesu více intervenovat proti koruně, jsou absurdní. Jednak je to externí vliv mimo kontrolu ČNB, jednak lze levnější ropu těžko považovat za špatnou zprávu,“ dodává Aleš Tůma.

Zdroj: Finančnínoviny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.