Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Pražské burze hrozil černý čtvrtek, ale pád zmírnila

Investice 29.10.2009 | 10:19 0 Komentářů

Největší pokles zaznamenaly akcie Erste

Praha – Zhruba osmdesát tisíc lidí v Česku, kteří svěřili své úspory makléřům a obchodníkům s akciemi, se ráno obávalo černého čtvrtku. Po předchozím několikaměsíčním růstu totiž hned po začátku obchodování klesl hlavní index PX 50 pražské burzy o 5,33 procenta, zažil tedy jeden z nejprudších denních pádů za poslední měsíce. Akcie finanční skupiny Erste ráno spadly dokonce o 12,3 procenta.
Analytici propad očekávali. „Praha dohání včerejší sváteční den, kdy byla z důvodu svátku uzavřená. Evropské i americké burzy ve středu zaznamenaly výraznější ztráty,“ řekla Tereza Špačková ze společnosti Patria Direct.
Během dne však burza zkorigovala pokles jen na konečných 1,97 procenta. Hlavní index PX 50, v němž se odrážejí ceny nejvíce obchodovaných firem, tak klesl na 1129,6 bodu.
Pád Erste bank
Největší pád zaznamenaly akcie finanční skupiny Erste, během dne klesly o 4,25 procenta na 721 korun. Na vídeňské burze včera Erste ztratila desetinu hodnoty. Firma v pátek zveřejní výsledky svého hospodaření za tři čtvrtletí roku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.