Čtvrtek 12. prosince. Svátek má Simona.

Černé peníze pro ANO neposkytlo jen DRFG

Investice 13.09.2017 | 13:23 0 Komentářů

Zakladatel a majoritní akcionář investiční skupiny DRFG David Rusňák, který je nyní obviněn v kauze úniků informací z policejních spisů, nebyl jediný kdo věnoval straně služby, či peníze, které neprošly stranickým účetnictvím.

Ve výročních zprávách hnutí ANO chybí několik peněžních částek nebo služeb, které byly poskytovány v roce 2014 její brněnské pobočce. Ta se podle všeho dopouštěla černého financování. Obviněný podnikatel David Rusňák, který sponzoroval hnutí penězi i reklamními službami v hodnotě 1,2 milionu korun bez jakékoli smlouvy, tak nejspíš není výjimkou.

V seznamech dárců se rozcházejí sponzorované částky i u dalších významných brněnských podnikatelů včetně náměsteka primátora a vlivného podnikatele Richarda Mrázka. „Mrázek byl klíčovým mužem kampaně, řídil ji a ještě dal nejvíc peněz. Milion, který je uvedený ve výroční zprávě, nesedí. Ve skutečnosti to byly miliony dva,“ říká bývalý funkcionář ANO v jednom z brněnských obvodů, který si nepřál být jmenován, redakce však jeho identitu zná.

Zdroj: Aktualne.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.