Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Ceny vánočních kaprů zůstanou letos stejné

Banky 09.10.2015 | 15:43 0 Komentářů

Kvůli letošnímu nedostatku vody se obávají některá rybářství snížení produkce ryb až o deset procent. Ceny za vánoční kapry budou rybáři stanovovat v listopadu.

Podle Josefa Malechy, ředitele třeboňského rybářství, které dnes začalo s výlovem největšího českého rybníku Rožmberk, by se sucho na výnosu mohlo projevit až v příštích letech, kdy budou výlovy ryb nasazených letos. „Bavíme se o sezoně 2016 a 2017. Ale do té doby může stav ryb ovlivnit řada faktorů, takže nemá cenu teď dopředu spekulovat,“ uvedl.

Zároveň nechtěl odhadovat, kolik budou stát ryby o Vánocích. „Cena na vánočním trhu se vždycky tvoří až po zlovení rybníků. Rybářství Třeboň není jediným producentem v České republice, takže bude záležet i na ostatních. Cena se vytváří koncem listopadu,“ řekl Malecha. Během výlovu Rožmberka si mohou lidé přímo na hrázi koupit kilogram kapra bez rozdílu třídění za 75 korun, což je stejně jako loni.

Klatovské rybářství, které obhospodařuje zhruba 400 rybníků, letos prodává ryby za loňské ceny. „Ceny pro vánoční trh budou vycházet z těch loňských a budou přibližně stejné,“ uvedl ředitel Václav Voráček bez konkrétních čísel.

Loni prodávali obchodníci na západě Čech živé kapry od 90 po 110 korun za kilogram. S největší pravděpodobností se tak zákazníci nemusejí obávat, že kvůli extrémním vedrům by se ceny ryb zdražovaly.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.