Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Bakala dobře prodal uhlí i koks. NWR zvyšuje ceny

Investice 21.07.2010 | 08:59 0 Komentářů

NWR se ale obává nejistoty v ocelářském průmyslu

Amsterdam – Odběratelé koksu a koksovatelného uhlí od společností New World Resources  budou muset ve třetím čtvrtletí zaplatit znatelně vyšší ceny než dosud. NWR oznámila, že se dohodla na cenách pro třetí čtvrtletí.
„Průměrná dosažená cena pro dodávky koksovatelného uhlí činí 158 EUR za tunu, což je o 17 % více než byla průměrná cena ve druhém čtvrtletí 2010,“ uvedla dnes ve zprávě NWR. Jedná se o objem zhruba 300 tisíc tun, což je zhruba pětinový objem z celkového objemu pro rok 2010.
Cena, kterou budou muset zaplatit odběratelé NWR za tunu koksu bude 362 Eur. Tady je nárůst ještě výraznější. Činí celých 42 procent oproti cenám druhého čtvrtletí a ve srovnání s cenami loňského roku jde o nárůst dokonce 143 procent. Předpokládaný objem dodávek ve třetím čtvrtletí je přibližně 250 tisíc tun.
Výsledky jsou slibné, ale výhled opatrný 
Osmdesát procent objemu koksovatelného uhlí NWR se ale prodává na bázi japonského účetního roku („JFY“). Veškeré dodávky koksu se oceňují čtvrtletně a ceny energetického uhlí se sjednávají na kalendářní rok. Ceny koksovatelného uhlí pro dodávky v období JFY 2010 a ceny energetického uhlí pro kalendářní rok 2010 zůstávají nezměněny, na průměrných hodnotách 163 EUR za tunu, resp. 65 EUR za tunu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.