Středa 28. října. Je Státní Svátek

Ceny pohonných: Nafta stojí stejně jako benzin

Investice 01.11.2018 | 10:04 0 Komentářů

Od minulého týdne cena Naturalu 95 klesla, ale opravdu jen mírně. Na svých peněženkách pokles o tři haléře motoristé zrovna výrazně nepocítí. Natural 95 tedy stojí 33,75 Kč/l. V průměru stejně stojí i litr nafty, která během týdne zdražila o pět haléřů.

Je to poprvé za více jak tři roky, kdy benzin není dražší než nafta. Navíc cena nafty je nejvyšší od prosince 2014. Data vyplývají z údajů společnosti CCS.

Důvodem je nastupující topná sezóna a větší poptávka po topné naftě. Nafta je v porovnání s benzínem dražší než během uplynulých dvou zimních topných sezón, což jen urychlí odklon Čechů od nákupu vozidel s dieselovými motory. Tento odklon, která je patrný po aféře Dieselgate z roku 2015, nastává i z jiných důvodů, avšak relativně dražší nafta jej podpoří,“ vysvětluje Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Czech Fund.

Během října nafta v průměru za celou Českou republiku zdražila o korunu. U benzinu činil nárůst cca 20 haléřů. Natural 95 pomalu mírně zlevňuje, zatímco nafta má opačnou křivku vývoje.

Nejdražší pohonné hmoty jsou stále v Praze a nejlevnější v jižních Čechách.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.