Pátek 22. března. Svátek má Leona.

Ceny pohonných hmot znovu klesly

Investice 22.03.2018 | 15:05 0 Komentářů

Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu znovu klesly. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil o devět haléřů na průměrných 30,52 Kč/l. Nafta stojí v průměru 29,63 Kč/l, což je o pět haléřů méně než minulou středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

V Česku pohonné hmoty zlevňují zhruba od poloviny února. Levnější byly naposledy na začátku listopadu 2017. Podle analytiků je snižování cen u tuzemských pump pravděpodobně u konce.

Krátkodobě lze spíše očekávat stagnaci, či mírný nárůst. Důvodem je skutečnost, že ceny ropy na světových trzích v posledních dnech opět rostou. Cena ropy typu Brent se vyhoupla zpět k úrovni takřka 70 dolarů za barel, kde byla před svým propadem z první poloviny února,“ řekl dnes hlavní ekonom Cyrrus Lukáš Kovanda.

Nejdražší benzin i naftu načepují motoristé v Praze. Litr Naturalu v hlavním městě stojí v průměru 31,27 Kč, litr nafty pak 30,32 Kč. Třicetikorunovou hranici pokořila průměrná cena nafty na Vysočině a těsně také v Plzeňském kraji.

Nejlevnější benzin natankují řidiči v Jihočeském a Karlovarském kraji, kde stojí v průměru shodně 30,11 Kč/l. Za naftu pak lidé zaplatí nejméně v Karlovarském kraji, a to průměrně 29,11 Kč/l.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.