Úterý 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Ceny paliv jsou nejnižší za poslední dva měsíce

Investice 18.07.2019 | 10:25 0 Komentářů

Na dovolenou motoristé odjíždějí o něco radostněji. Ceny pohonných mot nadále mírně klesají. Benzin Natural 95 stojí v průměru 32,96 korun a nafta32,03 korun za litr. Vyplývá to z dat firmy CCS.

V příštích sedmi dnech bude cena pohonných hmot víceméně stagnovat, měnit by se měla jen v řádu haléřů. Klíčovým způsobem promlouvá do stagnace cen ropy ve zmíněném pásmu obava ze zpomalování globální ekonomiky, způsobené napětí v mezinárodních ekonomických, ale i politických vztazích. To ochromuje poptávku po ropě a zprostředkovaně tak snižuje tlak na růst cen pohonných hmot v ČR. S nadsázkou lze říci, že „svět se pere, český řidič se směje“, jelikož napětí v mezinárodních vztazích zabraňuje zdražování ropy, a tedy o benzínu a nafty v ČR,“ uvedl Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Czech Fund.

Nejvíce za pohonné hmoty zaplatí řidiči v Praze. Za benzin to je v průměru 33,44 Kč/l a za diesel 32,74 Kč/l. Nejlevnější paliva pak motoristé natankují v Jihočeském kraji, kde za Natural 95 platí průměrně 32,54 Kč/l, za naftu 31,41 Kč/l.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.