Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Ceny energií výrazně nezlevní kvůli znehodnocení koruny

InvesticeMakro 23.10.2014 | 12:30 3 Komentářů

Pokud by Česká národní banka (ČNB) loni v listopadu nezasáhla, aby znehodnotila korunu vůči euru, mohly ceny za jednotku energie při stabilním kurzu koruny zlevnit alespoň o 7 procent. Intervence ČNB tak přinese pouze stagnaci či mírné snížení cen energií v příštím roce.

Společnost MND sníží cenu z jednotku energie maloodběratelům o 3 procenta. „V případě, že by kurz koruny vůči euru zůstal na stejné úrovni jako před intervencí, měli by obchodníci prostor pro zlevnění až o 50 korun za megawatthodinu u plynu a až 80 korun u elektřiny,“ uvádí obchodní ředitel MND Ludvík Baleka.

Mírné zlevnění čeká i některé velké průmyslové podniky. „Cena silové elektřiny klesne v příštím roce v průměru o čtyři procenta. Celková cena se má snížit zhruba o 2,5 procenta,“ uvedl tajemník Sdružení velkých spotřebitelů energie Luděk Piskač.

Zdroj: iHNed.cz

3 komentáře: “Ceny energií výrazně nezlevní kvůli znehodnocení koruny”

  1. Petr napsal:

    no, oni chtějí taky stabilitu. :) svým způsobem

  2. Karel napsal:

    Zrovna teď když jsem přešel k Bohemia Energy a mám konečně lepší ceny musí česká národní banka začít hazardovat s korunou? Už nás zase tím mícháním do toho všeho budou ovlivňovat. Jako kdybych kvůli tomu ušetřil, tak se zlobit nebudu, ale i tak bych raději stabilitu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.