Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Ceny bytů a domů klesly, zájemce odrazuje vyšší daň

Investice 28.10.2011 | 13:43 0 Komentářů

Hypoteční banka analyzovala reálné tržní ceny bydlení v Česku ve třetím čtvrtletí

Praha – Ceny bydlení v Česku se v posledních měsících výrazněji nezměnily, průměrná tržní cena bytů ve třetím čtvrtletí mírně poklesla. Ze svých údajů to vyčetli odborníci Hypoteční banky, kteří pravidelně stanovují HB Index.
„HB Index sleduje vývoj cen nemovitostí v České republice ve třech kategoriích: byty, rodinné domy a pozemky. Hodnota indexu 100 je nastavena k datu 1. 1. 2010. Informace o tržních cenách nemovitostí, kterou HB index pravidelně přináší, je informací o reálných cenách, za které byly nemovitosti prostřednictvím hypotečního úvěru pořízeny,“ uvedla banka.
Index u tržních cen bytů dosáhl ve třetím čtvrtletí hodnoty 97,9, což za čtvrtletí představuje mírný pokles o 0,5 proceního bodu.
„U bytových jednotek v ČR pozorujeme nejcitlivější reakce na změny poptávky a nabídky ze všech sledovaných kategorií. Faktorem, který zde má aktuálně největší vliv na ceny, je pokračující převis nabídky nad poptávkou, který je u bytů v současné době největší ze všech sledovaných kategorií,“ uvedl ředitel odboru nemovitosti Hypoteční banky Petr Němeček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.