Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Ceny benzinu v Evropě: Vyplatí se zajet do Polska

Investice 20.08.2009 | 13:28 0 Komentářů

Nejdrazší benzin je v Nizozemsku, nafta v Norsku

Praha – Litr benzinu Natural 95 je v Polsku až o dvě koruny levnější než v Česku, ještě více ušetří řidiči s naftovými motory. Vyplývá to z nejnovějších údajů německých webových stránek clever-tanken.de. Statistika zahrnuje ceny na hlavních silničních tazích.
Polsko je však ze sousedních zemí jediné, kde jsou nyní pohonné hmoty levnější. Zhruba stejně jako v Česku zaplatí řidiči v Rakousku. Na Slovensku je benzin o více než korunu dražší, za naftu zaplatíte ještě více. V Německu zaplatíte za litr benzinu více než pět korun oproti Česku, za naftu o necelé dvě koruny.#grafika1
Nejdražší benzin nyní prodávají v Nizozemsku (1,41 eur za litr), nejdražší naftu v Norsku.  Zajímavostí je obrovský cenový rozdíl mezi benzinem a naftou v Nizozemsku – nafta je tam v přepočtu o deset korun levnější než benzin. Dlouhodobě nejnižší ceny si drží Rusko a Ukrajina.
Jedete-li poblíž hranic s Lucemburskem, vyplatí se tam zajet – ceny jsou výrazně nižší než v sousedním Německu, Francii či Belgii. Ze západoevropských zemí je zajímavý i výrazný cenový rozdíl mezi dražším Portugalskem a levnějším Španělskem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.